03.12.2023 - 1 Niedziela Adwentu

2 grudnia 2023

1.Dziękujemy naszym parafianom z Łukówca za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła.

2. Rozpoczyna się Adwent, a zatem i poranna Msza Św. ku czci Matki Bożej –RORATY. W naszym kościele w tym tygodniu Roraty będą odprawiane od poniedziałku do czwartku o godz. 7.00.

W piątek z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP oraz w sobotę z powodu Rekolekcji nie będzie Rorat.

3.W piątek - 8. grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMProzpoczną się w naszej pararfii Rekolekcje Adwentowe.

Poprowadzi je Ks. Jacek Majbrodzki – Kapłan z Diecezji Łódzkiej

- o godz. 9.00 Msza Św. z nauką dla dzieci z klas 5-8

- o godz. 10.45 Msza Św. z nauką dla dzieci z klas 1 -4

- o godz. 12.00 - Godzina Łaski. Zapraszamy wszystkich naszych parafian, a szczególnie członków Kółek Różańcowych i wszystkich czcicieli Matki Bożej.

Maryja powiedziała:

Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę.

Pamiętajmy, by powierzać Niebu nie tylko intencje swoje i swojej rodziny, ale także prosić o pokój na świecie,za Kościół Powszechny i nawrócenie grzeszników.

- o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza Św. z nauką rekolekcyjną

- o godz. 18.00 Msza Św. z nauką Rekolekcyjną

W sobotę – 9 grudnia

- Msze Św. z nauką rekolekcyjną - godz. 10.00

W niedzielę – 10 grudnia

- Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi - godz. 9.00, 11.oo i w Toporze 14.00

Pamiętajmy w tych dniach o możliwości spowiedzi !

W sobotę rekolekcyjną udam się także ze Spowiedzią i Komunią Świętą do osób starszych i chorych.

Prosiłbym o ich zgłoszenie

4. "Koło Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy Lipinki z Lipin, przygotowało własnoręcznie stroiki i ozdoby świąteczne, które sprzedaje na stoisku umieszczonym na scenie.

Część dochodu ze sprzedaży Koło zamierza przeznaczyć na dzieci niepełnosprawne ze szkoły w Nowym Zglechowie objęte opieką Stowarzyszenia "Możesz Więcej". Święta zbliżają się wielkimi krokami dlatego zachęcamy do odwiedzenia stoiska."

5. Osoby, które mogą ofiarować choinki do dekoracji kościoła na święta są proszone o kontakt z Panem Józefem lub z ks. Proboszczem.

6.Opłatki na stół wigilijny w tym roku będziemy mogli nabyć od dzisiaj po Mszach Św. w zakrystii.

Ofiary składane podczas nabywania opłatków zostaną przeznaczone na poduszek na ławki w naszym kościele.