25 Niedziela Zwykła 2018

23 września 2018

1.     JUBILEUSZOWE MISJE ŚWIĘTE W JERUZALU

W najbliższą niedzielę rozpoczynają się Jubileuszowe Misje Święte w naszej parafii. Prosimy o zapoznanie się z programem nabożeństw misyjnych. Wiele osób może mieć trudności w czasie misji z dotarciem do kościoła. Dlatego zatroszczmy się o te osoby i zaproponujmy im transport, aby i one mogły uczestniczyć w zajęciach misyjnych.

Pamiętajmy, że misje to wyjątkowy czas, który daje P. Bóg. Czas naszego nawrócenia i pojednania z Bogiem i ludźmi.  Dlatego prosimy wszystkich parafian, aby tak zorganizowali swoje zajęcia, by każdy wziął udział w misjach świętych.

W niedzielę – pierwszy  dzień misji, dodatkowa msza święta o godz. 18.00

Misyjne kartki wypominkowe po mszy św. możemy składać u ks. Proboszcza.

2.     SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Zapraszamy niewiasty do sprzątania naszej świątyni przed misjami. Zabieramy ze sobą sprzęt do sprzątania, dobry humor i zapał.

3.     REMONT PLEBANII

Ø  W minionym tygodniu wykonano następujące prace w plebanii:

- kontynuowano przybijanie desek na strychu,

- pomalowano schody do piwnicy,

- wykonano drobne prace budowlane, jak obrobienie dużego okna, czy obmurowanie skrzynki elektrycznej,

- zawieszono grzejniki i przygotowano instalację OC do sezonu grzewczego,

- wymyto i wstawiono stare szafki kuchenne do pomieszczenia kuchennego

2. PODZIĘKOWANIA

Ø Dziękujemy panom z wioski Lipiny i Płomieniec za włożony trud i pracę przy remoncie strychu. Jak zawsze zapałem zabrali się do pracy.

Ø Wyrażamy wdzięczność P. Leszkowi, który zamontował w tym tygodniu grzejniki i przygotował instalację grzewczą do zimowego sezonu.

Ø Dziękujemy P. Józefowi, P. Piotrowi i P. Józefowi Sobkowiczowi za pomoc w zorganizowaniu urządzenia do osuszania posadzki.

Ø Dziękujemy wszystkim parafianom za złożone ofiary na tacę w dzisiejszą i minioną niedzielę. Zebrana kwota posłuży do uregulowania rachunków za materiały malarskie i elektryczne oraz pokrycia kosztów robocizny malarzy i elektryka.

Ø Dziękujemy również za złożone ofiary na rzecz przygotowania poczęstunku dla gości, którzy odwiedzą naszą parafię w czasie uroczystości misyjnych. Mieszkańcy wioski Borki z tej okazji złożyli ofiarę w wysokości 220 zł., a mieszkańcy Dębowiec 469 zł.

Dzięki osobom pełnym zaangażowania i odpowiedzialności za nasze wspólne dobro, jakim jest parafia – remont plebanii powoli dobiega końca i możemy zorganizować misje.

4.     DAROWIZNY NA RZECZ PARAFII

Jesteśmy wdzięczni za ofiary na rzecz parafii.

- bezimienna z wioski Płomieniec – 300 zł.,

- bezimienna z Jeruzala – 200 zł.

5.     KWIATOWA DEKORACJA KOŚCIOŁA

Na najbliższą niedzielę o kwiatową dekorację kościoła zatroszczą się mieszkańcy wioski Lipiny.

6.     TYGODNIK IDZIEMY…