28.04.2024 - 5 Niedziela Wielkanocna

27 kwietnia 2024

1.W środę rozpoczyna sięmiesiąc maj. Tradycyjnie jest on poświęcony ku czci Matki Bożej. Bardzo często Nabożeństwa Majowe są odprawiane nie tylko w świątynii, ale również przy przydrożnych krzyżach czy kapliczkach. Zadbajmy o te miejsca. Niech goście i turyści licznie nawiedzający naszą parafię widzą, że na tym terenie mieszkają ludzie wierzący w Jezusa Chrystusa i są przywiązani do Jego Kościoła i tradycji.

W naszej parafii nabożeństwa majowe będą odprawiane w następującym porządku :

w poniedziałki po Mszy o godz. 8.00,

od wtorku do soboty po Mszy o godz. 18.00,

a w niedziele i święta po Mszy o godz. 11.00.

Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

2. W piątek będziemy obchodzić uroczystość

NMP,Królowej Polski, Głównej Patronki Polski.

Jest to również Święto Narodowe Konstytucji Trzeciego Maja.

Msze w tym świątecznym dniu o godz. 9.00 i 11.00.

3.W sobotę przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Diecezji Warszawsko-Praskiej. W tym dniu wierni mogą uzyskać odpust zupełny gdy nawiedzą Bazylikę katedralną i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz oraz Wierzę. Strażacy tego dnia mają swoje święto. Niech św. Florian, patron strażaków, wyprasza u Boga wszelkie potrzebne łaski i błogosławi w trudnej służbie bliźniemu Hufcom Państwowej Straży Pożarnej i druhom Ochotniczej Straży Pożarnej. W naszych modlitwach szczególnie pamiętajmy o naszych strażakach z poszczególnych wiosek, którzy ochotniczo stoją na straży naszego bezpieczeństwa.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 9.00 będzie wystawienie Przenajświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz.11.00.

66 0.055212020874023