20.11.2022 - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

19 listopada 2022

1.Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

Na zakończenie Mszy Św. o godz. 11.00 wystawimy Przenajświętszy Sakrament i odmówimy Litanię Do Najświętszego Serca oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi.

Za publiczne odmówienie tych modlitw można uzyskać odpust zupełny.

2.Za tydzień przypada pierwsza niedziela adwentu i oczywiście początek nowego roku liturgicznego.

W naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe.

Nauki rekolekcyjne wygłosi Ks. Bogdan Rudnicki – Pallotyn.

Rekolekcje potrwają do wtorku.

- W niedzielę Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi

o godz. 9.00 i 11.00

o godz. 14.00 w Toporze.

- W poniedziałek i wtorek zapraszamy na

godz. 9.00 oraz 18.00.

Na każdej Mszy Św. będzie możliwość spowiedzi.

Przyjadą księża z sąsiednich parafii. Skorzystajmy z sakramentu Pokuty i Pojednania by przygotować swoje serca na przeżycie Bożego Narodzenia.

4.W sobotę o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Łukówca.

5. Zwracam się z serdeczną prośbą aby na cmentarzu śmieci wyrzucać zgodnie z informacjami umieszczonymi na tabliczkach.

Do kontenera wrzucamy wszelkie tworzywo sztuczne i szkło.

Natomiast, obok kontenera,w rogu ogrodzenia jest miejsce na składowanie resztek organicznych ( suche liście, trawy i kwiaty).

Nie zostawiamy tam śmieci w workach lub kwiatów w plastikowych czy ceramicznych doniczkach.

Resztki wysypujemy z worków na pryzmę i worki wrzucamy do zielonego kontenera. To samo robimy z uschniętymi i zmarżniętymi kwiatami w doniczkach.

Doniczki zdejmujemy i wrzucamy do kontenera a martwe rośliny na pryzmę.