15 Niedziela Zwykła 2018

15 lipca 2018

1.     REMONT PLEBANII

Ø  W minionym tygodniu wykonano następujące prace w plebanii:

- rozebrano szalunek,

- przygotowywano strych do położenia waty termicznej,

- wzmocniono ścianę szczytową plebanii wstawiając druty zbrojeniowe i betonując je,

- przygotowano otwory okienne do zamontowania parapetów i grzejników,

- podjęto prace stolarskie przy renowacji drzwi,

- dokończono kopanie rowu na kabel elektryczny,

- dalej kontynuowano prace przy kładzeniu nowej instalacji elektrycznej.

Ø W sobotę 21 lipca zapraszamy mężczyzn z wioski Borki i Dębowce do pracy przy remoncie plebanii. Rozpoczniemy prace przy ocieplaniu strychu o godz. 9.00.

2.     DAROWIZNY NA RZECZ PARAFII

Jesteśmy wdzięczni za ofiarę na rzecz parafii.

- bezimienna z Jeruzala – 100 zł.

- od rodziny Malków z Jeruzala  – 100 zł.

- bezimienna z Kiczek – 100 zł.

Składamy serdeczne - Bóg zapłać za otwarte serce.

3.     KOLEJNA MSZA ŚWIĘTA W NIEDZIELĘ

W okresie wakacji w niedzielę jest dodatkowa msza święta o godz. 18.00.

4.     MSZA ŚWIĘTA W BORKACH

Dziś o godz. 14.00 w wiosce Borki msza święta w intencji mieszkańców i poświecenie pól. W tym dniu nie będzie mszy świętej w wiosce Topór.

5.     DOŻYNKI PARAFIALNE

Zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej dożynki parafialne odbędą się w niedzielę 19. sierpnia na mszy świętej o godz. 11.00. Cała wspólnota parafialna podziękuje P. Bogu za tegoroczne plony ziemi i owoce pracy naszych rąk, tradycyjnie przygotowując wieńce dożynkowe, które zostaną poświęcone w czasie mszy świętej.

6.     ŚWIĘTO PLONÓW DIECEZJI WARSZAWSKO-PRASKIEJ

W Gliniance – gmina Wiązowna, powiat otwocki 26. sierpnia odbędą się dożynki diecezjalne. Organizatorzy zapraszają rolników i wszystkich tych, którzy doceniają trudną pracę na roli do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Każda wioska może zaprezentować wieniec dożynkowy biorąc udział w konkursie, pt. „ Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy”. Osoby pragnące wziąć  udział w tej uroczystości i konkursie, prosimy o zgłoszenie się do ks. Proboszcza.

7.     ZAPOWIEDZI

Następujące osoby pragną zawrzeć związek małżeński:

1.     Damian Muracki, kaw. i Anna Maria Adamiak, panna oboje z par. tut.

8.     TYGODNIK IDZIEMY…