14.08.2022 - XX Niedziela Zwykła

13 sierpnia 2022

XX Niedziela Zwykła

14 sierpnia 2022

1.Dzisiaj na Mszy Św. O godz.11.00 Kanclerz naszej Kurii Ks. Maciej Miętek dokona uroczystego, liturgicznego wprowadzenia nowomianowanego Proboszcza do Parafii.

Także dzisiaj o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza Św. w Płomieńcu.

2. Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to także 102 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku zwanej Cudem nad Wisłą.

W tym dniu Msze święte będą odprawione o godz. 9.00 i 11.00 . Podczas Mszy będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

Od godz. 12.00 rozpocznie się „Jarmark Folkowy” organizowany przez Gminę Mrozy.

3. Za tydzień, w niedzielę – 22 sierpnia- odbędą się w naszej parafii dożynki. Zapraszamy na Uroczystą Mszą Św. Dożynkową na godz. 11.00. Cała wspólnota parafialna podziękuje Panu Bogu za tegoroczne plony ziemi i owoce pracy rąk. Zostaną poświęcone wieńce dożynkowe przyniesione przez przedstawicieli poszczególnych wiosek.

4.Przed dożynkami o posprzątanie kościoła i udekorowanie go kwiatami prosimy mieszkańców Jeruzala.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Szymon Szeląg – kawaler z par.tut.

Natalia Jakimow – panna z par. Św. Jana Kantego w Warszawie

Zapowiedż druga

Bartosz Piotr Zwierz – kawaler z par. w Siennicy

Patrycja Aleksandra Skóra – panna z par. tut.

Zapowiedż druga