15.10.2023 - 28 Niedziela Zwykła

14 października 2023

1. Przeżywamy dzisiaj kolejny tzw. " Dzień Papieski". W związku z tym , przed kościołem są zbierane do puszek ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

2.Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszam dzisiaj na spotkanie po Mszy o godz.11.00

3. Można zgłaszać naszych bliskich zmarłych do modlitwy wypominkowej. Z tyłu kościoła pod chórem na stoliku wyłożone są kartki wypominkowe. Na kartkach z czarnym nadrukiem wpisujemy wypominki jednorazowe – w intencji tych zmarłych modlić się będziemy 1 listopada na cmentarzu, zaś wypominki roczne, wpisujemy na kartkach z kolorowym drukiem i tak, jak w latach poprzednich podzielone one zostaną na części i modlić się będziemy w czasie kolejnych Mszy Św. niedzielnych. Ofiary składane za wypominki roczne to 25 zł. od osoby lub rodziny. Wypominki jednorazowe – ofiara dobrowolna. Wypełnione kartki wypominkowe przynosimy do zakrystii.

4. W sobotę o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Dębowiec.

5. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę na godz. 15.00

6.Zbliża się powoli listopad. Przystępujemy do porządkowania nagrobków przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Jak zwykle jest dużo odpadów.

Zatem, jak co roku przypominam, że do zielonego kontenera wrzucamy plastik i szkło. Natomiast odpady organiczne typu – liście , trawy i resztki kwiatów kładziemy na pryzmę obok. Jeżeli mamy te odpady w torbach czy workach plastikowych wysypujemy je z nich, a torbę lub worek wrzucamy do kontenera.

Bardzo ważne jest aby w tej pryzmie z odpadami organicznymi nie było żadnego plastiku lub szkła.

Pragnę także przypomnieć o opłatach za wywóz śmieci z cmentarza. Wiele osób nie wnosi tejże opłaty.

Należy je regulować co roku w Kancelarii Parafialnej. Dobrze wiemy z prowadzenia naszych gospodarstw domowych, że z utylizacją odpadów są związane wysokie koszty. Dlatego ważne jest nasze sumienne partycypowanie w tych wydatkach.

Pamiętajmy, że przez nas zachowany porządek przyczynia się do utrzymania czystości i ładu na cmentarzu. Także przypominam, że wszystkie prace remontowo-budowlane przy grobie muszą być uzgadniane z administratorem cmentarza, czyli z Kancelarią Parafialną.