08.10.2023 - 27 Niedziela Zwykła

7 października 2023

1.Wczoraj obchodziliśmy Odpust Parafialny MB Różańcowej- Naszej Patronki.

Dziękujemy wszystkim, którzy mieli swój wkład w duchowe przygotowanie

i przebieg procesji odpustowej.

Pragniemy podziękować:

- paniom z Lipin, które już w środę po południu posprzątały i udekorowały kwiatami nasz kościół oraz zagrabiły liście wokół niego

- wszystkim osobom, które czuwając w czwartek i piątek na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem modliły się podczas Nabożeństwa

40 godzinnego

- strażakom , którzy pocztami sztandarowymi uświetnili Uroczystość Odpustową

- asyście liturgicznej za obecność przy ołtarzu

- P. Ewie za prowadzenie śpiewu

2.W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejny tzw. " Dzień Papieski".

W związku z tym , przed kościołem będą zbierane do puszek ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

3.Także w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do przeżycia I Komunii Świętej.

4. Można zgłaszać naszych bliskich zmarłych do modlitwy wypominkowej.

Z tyłu kościoła pod chórem na stoliku wyłożone są kartki wypominkowe.

Na kartkach z czarnym nadrukiem wpisujemy wypominki jednorazowe –

w intencji tych zmarłych modlić się będziemy 1listopada na cmentarzu.

Wypominki roczne, wpisujemy na kartkach z kolorowym drukiem i tak, jak w latach poprzednich podzielone one zostaną na części i modlić się będziemy w czasie kolejnych Mszy Św. niedzielnych.

Ofiary składane za wypominki roczne to 25 zł. od osoby lub rodziny . Wypominki jednorazowe – ofiara dobrowolna. Wypełnione kartki wypominkowe przynosimy do zakrystii.