27.08.2023 - 21 Niedziela Zwykła

27 sierpnia 2023

1. W ubiegłą niedzielę w naszej parafii przeżyliśmy Dożynki.

Dzisiaj chciałbym podziękować wszystkim za uczestnictwo.

Szczególnie dziękujemy tym z naszych parafian, którzy przygotowali wieńce , chleby i kosze dożynkowe oraz natrudzili się bardzo nad programem artystycznym. Myślę , że godnie podziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony.

Jednocześnie apeluję do młodszego pokolenia, aby angażowało się w przygotowywanie uroczystości dożynkowych w parafii troszcząc się o trwanie w kolejnych latach tego pięknego i tak bardzo potrzebnego zwyczaju.

2. Dzisiaj przed kościołem do puszek mamy możliwość złożenia ofiar na rzecz poszkodowanych podczas tegorocznej powodzi w Słowenii.

3. W najbliższy piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Tradycyjnie rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie będzie możliwość spowiedzi do godz. 18.00. O godz. 18.00 Msza Św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata.

4.Niebawemrozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieci zachęcamy, aby przystępowały do sakramentu pokuty przed rozpoczęciem roku nauki.

5.Mieszkańcom Łukówca bardzo serdecznie dziękujemy za wczorajsze posprzątanie naszego kościoła i udekorowanie go kwiatami.