20.08.2023 - 20 Niedziela Zwykła

19 sierpnia 2023

1.Dzisiaj przypadają w naszej parafii doroczne „Dożynki Parafialne” .

O godz. 11.00 odprawimy Mszę Świętą jako dziękczynienie za plony zebrane z naszych pól, łąk i ogrodów . Poprosimy także Pana Boga o Błogosławieństwo na nasz codzienny trud.

2. Ks. Bp. Romuald Kamiński zaprasza na doroczne dziękczynienie Bożej Opatrzności za owocne żniwa, za błogosławieństwo towarzyszące pracy rolników, sadowników i hodowców, dzięki którym wszyscy możemy cieszyć się dostatkiem żywności.

Okazją do tego dziękczynienia będą nasze Diecezjalne Dożynki, które będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę, 27 sierpnia 2023 roku w parafii w Postoliskach

w dekanacie Tłuszcz, w powiecie Wołomińskim. Centralną częścią uroczystości będzie Msza Święta dziękczynna za plony i pracę rolników Diecezji Warszawsko-Praskiej, celebrowana o godzinie 12.00.

Pełną treść komunikatu-zaproszenia można znaleźć w Internecie na stronie diecezjalnej.

3.Niebawemrozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieci zachęcamy, aby przystępowały do sakramentu pokuty przed rozpoczęciem roku nauki.

4. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Łukówca.

5.W przyszłą niedzielę przed kościołem do puszek będziemy mogli złożyć ofiary na rzecz poszkodowanych podczas powodzi w Słowenii.