30.07.2023 - 17 Niedziela Zwykła

29 lipca 2023

1.Dzisiaj 0 godz. 14.00 będzie odprawiona Msza Św. w Toporze, a w przyszła niedzielę w Dębowcach, również o godz. 14.00

2.Dziękujemy mieszkańcom Bork za wczorajsze posprzątanie świątynii i udekorowanie jej kwiatami.

4. Informuję , że kwota jaką udało się nam w ubiegłą niedzielę uzbierać na tacę, w celu pokrycia kosztów malowania kościoła, wyniosła 8453 zł. Serdecznie dziękuję za Waszą szczodrość, jak i za ofiarę – 1000 zł przekazaną przez Kółko Różańcowe z Lipin.

5.W środę można uzyskać odpust zupełny, zwany „Porcjunkuli”. Należy tego dnia nawiedzić katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam pobożnie odmówić Ojcze nasz i Wierzę.

6.W najbliższy piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Tradycyjnie rozpoczniemy o godz. 17.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie będzie możliwość spowiedzi do godz. 18.00.

7. Trwa mycie i czyszczenie kostki wokół kościoła. Najprawdopodobniej uda się tę pracę w tym tygodniu skończyć.