23.07.2023 - 16 Niedziela Zwykła

26.02.2023 - 1 Niedziela Wielkiego Pos999999tu

23 lipca 2023

1.Dzisiaj o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza Św. w Borkach a w przyszłą niedzielę w Toporze o godz. 14.00

2.Doroczne „Dożynki Parafialne” odbędą się w tym roku w niedzielę 20 sierpnia. Wzorem ubiegłych lat o godz. 11.00 odprawimy Mszę Świętą jako dziękczynienie za plony i poprosimy Pana Boga za wstawiennictwem naszego patrona Św. Wojciecha o błogosławieństwo na nasz trud i codzienną pracę.

Prosimy poszczególne wioski z naszej parafii o przygotowanie pięknych wieńców oraz programu artystycznego, który ku radości nas wszystkich będziecie mogli zaprezentować.

3.W sobotę o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Bork.

4. Dziękujemy P. Sulikom za złożenie ofiary w wys. 1000 zł na pokrycie kosztów malowania kościoła.

Mam nadzieję , że w najbliższym czasie uda się także odświeżyć kostkę wokół naszej świątynii. Zadanie tym trudniejsze, że od momentu położenia prawdopodobniej nigdy nie była czyszczona.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

- Krzysztof Dudek – kawaler z parafii tutejszej

- Małgorzata Karolina Czyżkowska – panna z par. Św. Jana Chrzciciela w Cegłowie

- Paweł Rzyskiewicz – kawaler z parafii tutejszsej

-Julia Pieczywok – panna z par. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Ruszkowie

- Mateusz Obłoza – kawaler z par. tutejszej

- Marlena Sulich – panna z par. Św. Wawrzyńca w Korytnicy

zapowiedż druga

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.