16.07.2023 - 15 Niedziela Zwykła

15 lipca 2023

1.Dziękujemy mieszkańcom Dębowiec za posprzątanie kościoła przed niedzielą.

2. Dzisiaj o godz. 14.00 będzie odprawiona Msza Św. w Lipinach a w przyszłą niedzielę w Borkach o godz. 13.00

3. Doroczne „Dożynki Parafialne” odbędą się w tym roku w niedzielę 20 sierpnia. Wzorem ubiegłych lat o godz. 11.00 odprawimy Mszę Świętą jako dziękczynienie za plony i poprosimy Pana Boga za wstawiennictwem naszego patrona Św. Wojciecha o błogosławieństwo na nasz trud i codzienną pracę.

Prosimy poszczególne wioski z naszej parafii o przygotowanie pięknych wieńców oraz programu artystycznego, który ku radości nas wszystkich będziecie mogli zaprezentować.

4. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary w wysokości 1 tysiąc złotych, które w ostatnim czasie zostały przekazane na pokrycie naszej należności za malowanie kościoła. Przypominam, że taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ten cel.

Jednocześnie mogę już poinformować, że nasza parafia otrzymała w ramach Rządowego Programu „Polski Ład Dla Zabytków” dotację w wysokości 437 tysięcy złotych. Kwota ta została przyznana na gruntowny remont elewacji plebanii oraz ogrodzenia wokół kościoła ( przynajmniej jego części ). Prace planujemy rozpocząć z wiosną przyszłego roku.

Na razie są to wirtualne pieniądze, ale mam nadzieję , że uda się to wszystko z Bożą Pomocą zrealizować.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

- Krzysztof Dudek – kawaler z parafii tutejszej

- Małgorzata Karolina Czyżkowska – panna z par. Św. Jana Chrzciciela w Cegłowie

- Paweł Rzyskiewicz – kawaler z parafii tutejszsej

-Julia Pieczywok – panna z par. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Ruszkowie

- Mateusz Obłoza – kawaler z par. tutejszej

- Marlena Sulich – panna z par. Św. Wawrzyńca w Korytnicy

zapowiedż pierwsza

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzo