18.06.2023 - 11 Niedziela Zwykła

17 czerwca 2023

1.Mieszkańcom Płomieńca bardzo dziękuję za wczorajsze posprzątanie naszej świątynni i udekorowanie jej kwiatami. W sobotę 1 lipca poprosimy o to naszych parafian z Lipin.

2.Kończy się rok szkolny. W najbliższy piątek wyczekiwane rozdanie świadectw.

Na godz. 8.00 zapraszam do kościoła wszystkich uczniów naszej szkoły.

Podziękujemy Panu Bogu za rok nauki i poprosimy o Boże błogosławieństwo na czas wakacji .

Jednocześnie zachęcamy do przystępowania do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego.

Także i ja skorzystam z okresu wakacyjnego i zamierzam się udać od najbliższej soboty tj. 24.06 do 08.07. na wypoczynek . Przez ten czas będzie mnie zastępować Ks. Bogdan Rudnicki – Pallotyn, znany już nam z Rekolekcji Adwentowych, które przeprowadził w naszej parafii jesienią ubiegłego roku.

3.W pierwszą niedzielę wakacji, tj. 25 czerwca po Mszach ` Świętych odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych i rowerów. Będziemy za wstawiennictwem św. Krzysztofa, patrona automobilistów i naszego patrona św. Wojciecha, prosić o Boże Błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich użytkowników dróg, aby bezpiecznie dotarli do celu podróży. Poświęcenie pojazdów będzie miało miejsce na rynku przed bramą główną prowadzącą do kościoła.

4. Rozpoczęliśmy już prace przy odnowieniu ścian i dachu kościoła oraz dzwonnicy.

Dziękujemy tym osobom, które przekazały na ten cel ofiary:

- 1200 zł – ofiary bezimienne

- 500 zł – od Koła Gospodyń Wiejskich „Płomyczek” z Płomieńca

Dzisiejsza taca jest w całości przeznaczona na ten cel. Prace pomimo mojego wyjazdu będą prowadzone normalnym rytmem. Wszystko z wykonawcą zostało uzgodnione.