28.05.2023 - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

27 maja 2023

1.Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny. Osoby, które nie były u Komunii Ściętej wielkanocnej zachęcamy, aby jak najszybciej przystąpiły do spowiedzi. W ten sposób wypełnią wskazania wynikające z przykazań kościelnych. Msza Św. O godz. 8.00

2. Dzisiaj w Lipinach przed kapliczką k. P. Tadeusza Tkaczyka będzie odprawiona Msza Św. Wraz z Nabożeństwem Majowym. Zapraszam na godz. 15.00

3.W czwartek w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4.Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku przypada 8 czerwca.

Po Mszy Św. O godz. 11.00 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy.

Prosimy o ich przygotowanie wzorem lat ubiegłych następujące miejscowości:

pierwszy ołtarz – LIPINY, drugi – JERUZAL, trzeci – ŁUKÓWIEC, czwarty – PŁOMIENIEC. Mieszkańców pozostałych miejscowości zachęcam aby również włączali się w przygotowanie ołtarzy. Chodzi szczególnie o dzieci i młodzież. W ten sposób przekażemy młodemu pokoleniu piękne tradycje Bożego Ciała. Trasa procesji tego dnia będzie przebiegać tak, jak w ostatnich latach.

Na tę Mszę Św. Zapraszam wszystkich Druhów OSP ze sztandarami poszczególnych jednostek. Będziemy się także modlić w intencji Strażaków z racji ich minionego Święta. Zostały przygotowane specjalne pamiątki dla każdej jednostki jako podziękowanie Strażakom za ich trud i pracę . Dlatego zależy nam, aby byli obecni przedstawiciele każdej jednostki.

Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe prosimy , aby przybyły w strojach komunijnych. Dziewczynki zachęcam do sypania kwiatów.

5. Powoli finalizujemy już remont głównej bramy wiodącej do kościoła. W tym tygodniu została odnowiona figura Maryi wraz z baldachimem oraz wróciły wypiaskowane, poprostowane i pomalowane elementy metalowe. Pozostaje jeszcze dopracowanie detali. Remont bramy wyniósł 24 tys. złotych.

Powoli przygotowujemy się do prac przy elewacji i dachu kościoła oraz dzwonnicy.

Wszystko zostanie oczyszczone i zakonserwowane odpowiednimi środkami. Ewentualne ubytki w dachu mają zostać uzupełnione.

Prace rozpoczną się prawdopodobnie w połowie czerwca i potrwają ok. miesiąca czasu. Przewidywany koszt inwestycji to ok. 230 tysięcy złotych. W Urzędzie Marszałkowskim udało mi się pozyskać dotację na ten cel w wyskości 100 tys. zł.

Urząd Gminy Miasta Mrozy zobowiązał się do pomocy finansowej w wysokości 50 tysięcy złotych z racji rekompensaty za udostępnienie części działki parafialnej pod budowę nowej Remizy.

Pozostałą sumę 80 tysięcy złotych musimy wyasygnować sami. W tej chwili dysponujemy 50 tysiącami złotych. Brakuje zatem 30 tysięcy.

Zatem ogłaszam, że 18 czerwca – będzie to tak zwana NIEDZIELA INWESTYCYJNA.

Wszystkie ofiary złożone tego dnia na tacę, będą przeznaczone na ten cel.

6.W najbliższą sobotę – 3 czerwca z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami

udam się z pielgrzymką do Sanktuarium w Wąwolnicy . W planach jest także zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą i Janowca, gdzie są ruiny zamku. Mamy jeszcze wolne miejsca. Zachęcam do wspólnego wyjazdu. Zapisywać się można u P. Sołtys z Jeruzala.

7. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła i udekorowanie go kwiatami prosimy mieszkańców Jeruzala.

Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się:

Grzegorz Żydak – kawaler z par. tutejszej

Aleksandra Ługowska – panna z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach

Zapowiedźdruga

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić tutejszym duszpasterzom.