30.04.2023 - IV Niedziela Wielkanocna

29 kwietnia 2023

1.Bardzo dziękujemy mieszkańcom Łukówca za posprzątanie kościoła przed dzisiejszą niedzielą.

2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 ostatnie już spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

3. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj. Tradycyjnie jest on poświęcony ku czci Najświętszej Maryi Panny. Bardzo często Nabożeństwa Majowe są odprawiane nie tylko w świątynii, ale również przy przydrożnych krzyżach czy kapliczkach. Zadbajmy o te miejsca. Niech goście i turyści licznie nawiedzający naszą parafię widzą, że na tym terenie mieszkają ludzie wierzący w Jezusa Chrystusa i są przywiązani do Jego Kościoła i tradycji.

W naszej parafii nabożeństwa majowe będą odprawiane w następującym porządku :

w poniedziałki po Mszy o godz. 8.00,

od wtorku do soboty po Mszy o godz. 18.00,

a w niedziele i święta po Mszy o godz. 11.00.

Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

4. W liturgii Kościoła w Polsce w środę będziemy obchodzić uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. W naszej Ojczyźnie to również Święto Narodowe Konstytucji Trzeciego Maja. Msze w tym świątecznym dniu o godz. 9.00 i 11.00.

5.W czwartek przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Diecezji Warszawsko-Praskiej. W tym dniu wierni mogą uzyskać odpust zupełny gdy nawiedzą Bazylikę katedralną i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz oraz Wierzę. Strażacy tego dnia mają swoje święto. Niech św. Florian, patron strażaków, wyprasza u Boga wszelkie potrzebne łaski i błogosławi w trudnej służbie bliźniemu hufcom Państwowej Straży Pożarnej i druhom Ochotniczej Straży Pożarnej. W naszych modlitwach szczególnie pamiętajmy o naszych strażakach z poszczególnych wiosek, którzy ochotniczo stoją na straży naszego bezpieczeństwa.

6.W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca.

O godz. 17.00 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu , odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, następnie będzie spowiedż i na zakończenie tej części adoracji odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

O godz.18.00 odprawimy Mszę Św i po niej, na zakończenie Nabożeństwo Majowe.

7.Zapraszam do remizy strażackiej w celu zobaczenia wystawy mojego malarstwa. Znajdziemy tam 44 obrazy namalowane techniką olejną.

Wystawa ze względu na duże zainteresowanie zostaje przedłużona do następnej niedzieli. Obrazy można oglądać dzisiaj i w następną niedzielę po Mszach o godz. 9.00 i 11.00.

8.Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się :

Marcin Jaglak – kawaler z parafii tutejszej

Kinga Borówek – panna z par. Św. Szczepana w Warszawie