09.04.2023 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

8 kwietnia 2023

1.Dzisiaj obchodzimy największą uroczystość chrześcijaństwa, wielką tajemnicę, ale i największą nadzieję człowieka, że śmierć jest pokonana –

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

Tradycyjna Msza Święta – REZUREKCJA - będzie odprawiona

o godz. 6.00

Druga Msza Św. Tego dnia będzie odprawiona o godz. 11.00

2.Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte odprawimy o godz. 9.00 i 11.00

3. W najbliższy piątek, który przypada w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.

4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do tej uroczystości poprzez odprawianie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro na zakończenie Mszy Św. o godz. 11,00. Od wtorku do soboty po Mszy Św.

o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę Kościół odda uroczyście cześć Miłosierdziu Bożemu jako największemu przymiotowi Boga. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu.

O godz. 15.00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, gdzie za wstawiennictwem św. Faustyny orędowniczki Miłosierdzia Bożego i naszego patrona św. Wojciecha, będziemy dobrego Boga prosić o potrzebne łaski dla każdego z nas, naszych rodzin, naszej parafii i całej Ojczyzny.

5.Ofiary zbierane tego dnia na tacę, zostaną przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej Diecezji.

6.Wyrażamy wdzięczność osobom, które aktywnie włączyły się w przygotowanie oprawy liturgicznej tegorocznej uroczystości Triduum Paschalnego i Wielkanocy.

• P. Józefowi, który pomógł mi w dekoracji grobu pańskiego i ciemnicy.

• Całej asyście liturgicznej - lektorom i ministrantom, którzy przygotowali oprawę liturgiczną na czas Triduum Paschalnego i Rezurekcji.

• P. Aleksandrze i P. Ewie – naszej organistce za oprawę muzyczną i śpiew w czasie liturgii Triduum Paschalnego i uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

• Strażakom, którzy trzymali honorową straż przy „Grobie Pańskim” oraz pomagali w procesji rezurekcyjnej.

• Wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w Liturgii Triduum Paschalnego.

• Dziękujemy Tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu i przebiegu uroczystości parafialnych związanych z przeżywanym jubileuszem parafii.

Niech nasz Patron, św. Wojciech wstawia się za nami i wyprasza

u Zmartwychwstałego Pana obfitość łaski i błogosławieństwa Bożego.

7.Za dwa tygodnie- 23 kwietnia – przypada odpust w naszej parafii.

Główna Msza odpustowa będzie odprawiona

o godz.12.00.

Nie będzie Mszy o godz. 11.00.

Podaję to do wiadomości z wyprzedzeniem , aby wszystkie osoby mające zamówione intencje tego dnia o tym poinformować. Zapraszam na Tę Mszę Św. wszystkich parafian oraz gości. Strażaków wzorem lat ubiegłych prosimy o czuwanie nad przebiegiem procesji.

8.W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Topora i Porzewnicy.

ŻYCZENIA

W tym wyjątkowym i trudnym dla nas czasie

Bóg chce na nowo objawić nam swoje niewyczerpane miłosierdzie.

Pragnie umocnić naszą wiarę i wlać w serca nadzieję

Życzymy, aby każdy bez wyjątku , mógł dostrzec radosny poranek Zmartwychwstania

i zachwycić się nim.

Niech Chrystus zajaśnieje pośród licznych mroków życia i napełnia nas ufnością w Jego nieustanną opiekę.

Niech pusty grób będzie przypomnieniem , że miłość jest silniejsza od śmierci , a życie zawsze triumfuje.

Niech Chrystus . który zwyciężył śmierć, udzieli Wam siły do pokonywania codziennych trudności i uczyni Was prawdziwymi świadkami Bożego Miłosierdzia.