19.02.2023 - 7 Niedziela Zwykła

18 lutego 2023

1. Najbliższa środa - to już Środa Popielcowa.

Rozpoczynamy Wielki Post.

Msze święte odprawimy o godzinie 9.00, 18.00 . Posypanie głów popiołem odbędzie się na każdej z nich.

Obrzęd ten jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu, wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę , jałmużnę, inne dobre uczynki i post.

Przypominam, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Podejmijmy jak najgorliwiej przesłanie Wielkiego Postu, abyśmy mogli jak najlepiej wejść w misterium świąt wielkanocnych

Środa Popielcowa to także początek dni modlitw o ducha pokuty i trzeźwość narodu.

Nabożeństwa wielkopostne -

Drogę Krzyżowąodprawiamy w piątki

o godzinie 17.30,

a Gorzkie Żalew niedziele po Mszy Św. o godz, 11.00

2.W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Lipin.

3. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę – 26 lutego, po Gorzkich Żalach, czyli ok. godz.12.30.

4. Parafia w Latowiczu organizuje Kurs Przedmałżeński. Pierwsze spotkanie dla narzeczonych odbędzie się w pierwszą niedzielę marca o godz. 18.00 na plebanii.

5. Także w pierwszą niedzielę marca członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie, które odbędzie się na plebanii o godz. 15.00.

6. Zachęcam do lektury tygodnika „Idziemy”.