15.01.2023 - 2 Niedziela Zwykła

14 stycznia 2023

1.W najbliższy piątek – 20 stycznia - kończą się obchody Jubileuszu 490 lecia istnienia naszej parafii.

Tego dnia zapraszam wszystkich do kościoła na godz. 16.00.

Przed wystawionym Przenajświętszym Sakramentem podziękujemy za dar przeżycia tej pięknej rocznicy.

Odmówimy część Różańca Świętego z rozważaniami i litanię do Św. Wojciecha.

O godz. 17.00 odprawimy Mszę Św. Na jej zakończenie, po komunii, uwielbimy Pana Boga śpiewem hymnu Te Deum przy akompaniamencie dzwonu.

Niech to będzie nasze wspólne uwielbienie Stwórcy za łaski , którymi nas darzy.

2. Moim pragnieniem jest , aby pozostał jakiś trwały owoc przeżywania Jubileuszu. Mamy pięknego patrona parafii, który jest również patronem Polski. Dlatego , myślę , że dobrym pomysłem będzie zaprowadzenie specjalnego Nabożeństwa ku czci Św. Wojciecha. Będziemy je odprawiać w każdy czwartek tuż po Mszy Św. Natomiast w każdy pierwszy czwartek miesiąca modlitwa nasza będzie się kończyła Uczczeniem Relikwii Św. Wojciecha, które mamy w bocznym ołtarzu poświęconym naszemu Patronowi.

Po raz pierwszy nabożeństwo to odprawimy 26 stycznia.

3.Dziękujemy mieszkańcom Płomieńca za wczorajsze posprzątanie kościoła . Następne w kolejności są Lipiny. Jednakże ze względu konieczność rozebrania dekoracji świątecznej prosimy o to, w okolicy 2 lutego, rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych, którzy tę dekorację przygotowali. Nasi parafianie z Lipin będą zatem w następnej kolejności .

4.W następną niedzielę – 22 stycznia po Mszy o godz.11.00- zapraszam na kolejne spotkanie i kolejną katechezę rodziców dzieci , które w tym roku będą przystępowały do I Komunii Świętej.

5. Porządek wizyty kolędowej w tym tygodniu jest następujący :

- w poniedziałek – Rudka, Zdrojki ,Dębowce – cz.1 i 2.

- we wtorek – Borki

- w sobotę – Jeziorek, Porzewnica, Topór- Zamoście i wieś

Odwiedziny naszych parafian rozpoczynam o godz. 10.00.

W miarę możliwości prosiłbym o zapewnienie transportu .

Informuję już , że będzie jeszcze jeden dodatkowy termin – 28 stycznia, w sobotę- dla tych z osób, które z różnych przyczyn nie mogły gościć księdza w domu, a wyrażałyby takie pragnienie.

67 0.053455829620361