08.01.20232 - 3 Niedziela Po Narodzeniu Pańskim

7 stycznia 2023

1.Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego.

W liturgii rozpoczyna się Okres Zwykły. Jednak zwyczajowo przedłużamy przeżywanie Bożego Narodzenia do 2 lutego do Ofiarowania Pańskiego.

2. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Płomieńca.

3. Porządek wizyty kolędowej w tym tygodniu jest następujący :

- w poniedziałek – Płomieniec

- we wtorek – Kolonie Teklina i Lipiny cz 1,2 i 3

- w sobotę – Kolonie Lipiny

Odwiedziny naszych parafian rozpoczynam o godz. 10.00.

W miarę możliwości prosiłbym o zapewnienie transportu .

Pamiętajmy, że składane przy tej okazji zwyczajowe ofiary będą przeznaczone na pomalowanie naszego kościoła i być może rozpoczęcie prac remontowych przy ogrodzeniu naszej świątynii. W pierwszym rzędzie na pewno należy tutaj odrestaurować główną bramę.

W ubiegłym tygodniu firma z uprawnieniami konserwatorskimi dokonała już szczegółowych pomiarów. Do realizacji tych inwestycji musi być sporządzony plan robót, ich zakres i szczegółowy kosztorys.