16.04.2023 - Niedziela Miłosierdzia Bożego

15 kwietnia 2023

1.Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego. Kościół tego dnia, oddaje uroczyście cześć Miłosierdziu Bożemu jako największemu przymiotowi Boga.

W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu.

O godz. 15.00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, gdzie za wstawiennictwem św. Faustyny orędowniczki Miłosierdzia Bożego i naszego patrona św. Wojciecha, będziemy dobrego Boga prosić o potrzebne łaski dla każdego z nas, naszych rodzin, naszej parafii i całej Ojczyzny.

2. Bardzo dziękujemy mieszkańcom Topora i Porzewnicy za posprzątanie naszej świątynii przed dzisiejszą uroczystością.

3.W przyszłą niedzielę- 23 kwietnia – przypada odpust w naszej parafii.

Główna Msza odpustowa będzie odprawiona

o godz.12.00.

Nie będzie Mszy o godz. 11.00.

Wszystkie intencje Mszy Św. Zbiorowej będą odprawione o godz. 12.00

Zapraszam na Tę Mszę Św. wszystkich parafian oraz gości.

Strażaków wzorem lat ubiegłych prosimy o czuwanie nad przebiegiem procesji.

4. Zapraszam do remizy strażackiej w celu zobaczenia wystawy mojego malarstwa. Znajdziemy tam 44 obrazy namalowane techniką olejną.

Wystawa będzie czynna dzisiaj i w dwie następne niedziele po Mszach Św.